Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Anasayfa » Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Tecrübe, Yüzyüze Eğitim, Bakanlık Onaylı Sertifika, Yüksek Başarı Oranı

Sektörde 10 yıllık bir tecrübemiz ile ilkyardım eğitimlerinin olmazsa olmazı yüz yüze ve uygulamalı olarak işlemekteyiz. Vermiş olduğumuz bu örgün eğitimleri Bakanlık yetkisiyle il sağlık müdürlüğünün ilkyardımcı kartı ve belgesi ile taçlandırıyoruz.

İlkyardım sınavlarındaki Başarı oranımızın düşmemesi için de kursiyerlerimizi yardımcı kaynak, sınav soruları ,deneme sınavları ve sınav öncesi tekrarlar ile destekliyoruz.

İlkyardım Sertifikası Alacağım Kurum Güvenilir mi?

İlkyardım eğitimi almak isteyenler için internette bir sürü seçenek olabilir ancak bunların çoğu Bakanlık Onaylı sertifika vermek yerine e devlette görünen ama üniversitelerin Sürekli eğitim merkezlerinin verdiği hatta uygulamalı olması gereken bu eğitimi uzaktan olarak vermekte ve ilkyardım yönetmeliğine uygunluğu olmayan ilkyardımcı sertifikası vererek adayları kandırmaktadır.
Mutlaka Sağlık Bakanlığı Onaylı eğitim merkezi olduklarını ispatlayan yetki belgesi sorulmalıdır..

İlkyardım Sertifikası e Devlet üstünden Sorgulanabilir mi?

İlk yardım sertifikaları Sağlık Bakanlığı Onaylı eğitim kurumlarından alındığı için il sağlık müdürlüğü tarafından onaylanıp verilen sertifikalarda e devlet sistemine entegre değildir. Dolayısı ile Sağlık Bakanlığı onaylı ilkyardımcı sertifikaları e devlet sisteminde görüntülenemez.

En çok merak edilen konulardan birisi de üniversiteler tarafından verilen ve e devlet sisteminde sorgulanabilen sertifikaların geçerliliğidir ancak üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinden (SEM) alınan ilkyardım eğitimi belgeleri maalesef yönetmeliğe göre geçerli değildir.

Hangi kurumlardan alınan ilkyardımcı sertifikaları geçerlidir?

Her ilin Sağlık müdürlüğü ilkyardım eğitim kurumu açma yetkisini verme tasarrufuna sahip olup, gerekli fiziki şartları ve yeterliliğini ispat etmiş kurumlara ilk yardım eğitimi yetkisi verebilir ancak günümüzde ilkyardım yönetmeliğine vakıf olmayan firmalar veya şahıslar e devletten alınan belgelerin yeterli olacağına yada Milli Eğitim Bakanlığının e yaygın yada Halk Eğitim Merkezlerinden alınan ilkyardımcı sertifikalarının geçerli olacağı yanılgısına düşmektedir. Bir çok danışmanlık firmaları yada firma bile olmayan komisyoncular tarafından yanıltılan son kullanıcılar vardır. En doğru yapılması gereken eğitim almak istenen kurumdan sağlık bakanlığı tarafından yetki belgesini istemek olacaktır. Akademi olarak bizden ilkyardım eğitim yetki belgemizi isteyen adaylara gururla yetki belgemizi ibraz etmekteyiz.

İlkyardım Sertifikalarının Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

İlkyardımcı Sertifikalarının alındığı tarihten itibaren 3 yıl süresi bulunmaktadır. İlkyardımcı Sertifikası geçerlilik tarihine 3 ay kala güncelleme eğitimine girip sertifikayı yenilenebilir. Sertifikanın güncellenebilmesi için sertifikanın orijinalinin bulunması gereklidir çünkü yeni sertifika verilmez eski sertifikanın arkası il sağlık müdürlüğü tarafından imza ve kaşe yapılarak yeni tarih atılmak suretiyle yenilenmiş olur.

Siz de Uygulamalı İlkyardım Eğitimine katılmak için hemen formu doldurun.

Anasayfa Form