Anasayfa » İlk Yardım Eğitimi ve İş Sağlığı Güvenliği

İlk Yardım Eğitimi ve İş Sağlığı Güvenliği

İş sağlığı güvenliği ve ilk yardım eğitimi; iş yerlerinde büyük önem taşıyor. İş sağlığı güvenliği her iş yerinde dikkat edilmesi gereken en temel unsurdur. Çalışanların sağlıklı ve güvenli bir şekilde işlerini yapabilmesi, olası kaza ve risklerin önlenmesi adına son derece önemlidir. İş sağlığı güvenliği, her iş yerinde patronların ön plana alması ve bu alanda uzman bulundurması gereken bir alandır.

İş sağlığı güvenliği ile beraber ilk yardım eğitimi de iş yerlerinde kritik önem taşımaktadır. İş yerlerinde çeşitli nedenlerden ötürü oluşabilecek kaza ve yaralanmalar sonrasında kritik bir müdahale olan ilk yardım gerekecektir. Bir iş yerinde sağlık, hastalanma, yaralanma gibi olası durumlar dikkate alınmalı ve bu yüzden ilk yardım eğitimi çalışanlara verilmelidir.

İş Sağlığı Güvenliği Nedir?

İş sağlığı nedir, iş güvenliği nedir gibi sorular son zamanlarda sıkça sorulmaya başlandı. Genellikle kısaltımı olan İSG’nin kullanıldığı bu kavram son zamanlarda önemi daha da çok anlaşılmaya başlanmış bir kavramdır.

İş sağlığı güvenliği; iş yerinde işlerin yapılması ve yürütülmesi esnasında çeşitli sebeplerden ötürü ortaya çıkan ve sağlığa zarar verebilecek durumlardan korunmak amacıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalar bütünüdür.

İş sağlığı güvenliği, iş dünyasının vazgeçilmez bir alanıdır. Çünkü hangi sektörde olursa olsun bir iş yerinde çeşitli hastalıklar, iş kazaları ya da yaralanmalar ortaya çıkabilir. İş sağlığı güvenliği, bu durumların ortaya çıkmaması ve çalışanların güvenle işlerine devam edebilmesi için profesyonelce çalışmaların yürütüldüğü bir alandır. Çalışanların güvenli ve sağlıklı olması için ilk yardım eğitimi ve iş sağlığı güvenliği alanı kritik önem taşımaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Ne İş Yapar?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanları; iş yerinde çeşitli faktörlerin etkisi ile ortaya çıkan hastalık ve yaralanmaları ortadan kaldırmak ve önlemek için birtakım prosedürler geliştirirler. İş sağlığı ve güvenliği amaçları çok olan bir alandır. Bu uzmanların iş yerlerinde birçok görev ve sorumluluğu vardır. İş güvenliği maddeler halinde şunları içerir:

 • Kazalarını sebeplerini tespit edip gelecekte bu tarz olayların nasıl önlenebileceğini araştırmak
 • Çalışanları, tehlike ihtimali olan iş teknikleri ve malzemelerden korumaya yardımcı olacak önlemler almak
 • İş yeri ortamlarının, uygulamalarının ve ekipmanların yasal düzenlemelere ve güvenlik standartlarına uygunluğunu incelemek
 • Hijyen ve temizlik programları geliştirmek, bunları sürdürmek
 • Analiz yapmak için madde örneği almak
 • Çalışanların güvenliğini ve sağlığını riske eden faaliyetleri askıya almak
 • Çalışanların sağlığını, güvenliğini ve performansını etkileyebilecek tüm koşulların yeterliliğini incelemek
 • İş sağlığı, iş güvenliği gibi konularda eğitimler düzenlemek
 • İş yerinde sağlıkla alakalı şikayetler üzerine araştırma yapmak
 • Tehlikeli koşul ya da ekipmanları düzeltici yöntemler oluşturmak için mühendislerle birlikte çalışmak
 • Acil durum prosedürleri geliştirmek
 • İş yerinde sağlık ve güvenliği sağlayan çeşitli ekipmanların ve ilk yardım malzemelerinin varlığını sağlamak için belirtilen alanları denetlemek

İş Sağlığı Güvenliği Kursu

Türkiye’nin en büyük İSG eğitim kurumu Kare Akademi, iş sağlığı güvenliği alanında uzman olmak isteyenlere kurs veriyor. İş sağlığı ve güvenliği alanında profesyonel ve deneyimli eğitmenleri ile kurs veriyor. Sizlere en ekonomik, en uygun fiyatları vermeye çalışıyor. Kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz konumlarda bulunan kurs merkezi ile sizlerin işini kolaylaştırıyor.

Kare Akademi İSG Kursu, İSG alanında uzman olmak isteyen kişiler için en uygun kurs durumunda. Hem verdiği eğitimin kalitesi hem de bütçeye uygun fiyatlandırmaları ile Kare Akademi İSG Kursu birçoklarının tercihi. Müşteri memnuniyetini 1.sıraya alan Kare Akademi, online başvuru seçeneği sunuyor.  Kare Akademi, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında 5 farklı kurs sunuyor.

A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi
B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi
C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi
İş yeri hekimliği eğitimi
İş yeri hemşireliği eğitimi

Bu eğitimlerden her biri başvuru için farklı şartları gerektirmektedir. Kare Akademi, ilk yardım eğitimi ve iş sağlığı güvenliği kursları hakkında daha detaylı bilgi için Kare Akademi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

İSG Kursu için gerekli şartları sağlayan kişiler Kare Akademi İSG Eğitimi’ne katılabilirler. Kare Akademi İSG Eğitimi’ne katılanlar; burada deneyimli ve uzman eğitmenlerle, müfredata bağlı İSG dersleri alırlar. Sizleri uzman olarak yetiştirmeyi amaçlayan Kare Akademi; bu alanda sertifika kazanmak için sınavda başarılı olacağınız şekilde size eğitim verir.

Kare Akademi’den aldığınız eğitim sonrası ÖSYM’nin düzenlediği ve merkezi bir sınav olan İSG sınavına katılırsınız. Bu sınavdan başarılı olmanız durumunda İSG sertifikası almaya hak kazanırsınız. İlk yardım eğitimi ve iş sağlığı güvenliği kursları, Kare Akademi’de!

İlk Yardım Eğitimi Nedir?

İş yerlerinde güvenlik ve sağlık koşullarını sağlamak son derece önemli. Bu yüzden Kare Akademi ilk yardım eğitimi ve iş sağlığı güvenliği kursları sunuyor. İlk yardım eğitimi ve iş sağlığı güvenliği kursları ile iş yerlerine uzmanlar yetiştiriyor. Peki ilk yardım eğitimi nedir?

İlk yardım eğitimi; kişinin yaralıya ya da hastaya anlık olarak bilinçli bir şekilde müdahalede bulunması için kişiye bilgi ve beceriler kazandıran bir eğitimdir. Bu eğitimi verebilecek kurumlar Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmelidir. Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Kare Akademi, ilk yardım eğitimi ve iş sağlığı güvenliği kursları ile bu alanda yasal olarak hizmet sunmaktadır.

İlk Yardım Kursu Kare Akademi’de!

İlk yardım eğitimi, her kurum tarafından verilememektedir. Bunun için Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmesi gerekmektedir. Kare Akademi, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kurumdur. İlk yardım eğitimi ve iş sağlığı güvenliği kursları ile iş yerlerine profesyoneller yetiştirmektedir.

Kare Akademi İlk Yardım Eğitimi, sizlerle. Sizlere en iyi fiyat garantisi sunan Kare Akademi, 3 farklı ilk yardım eğitimi ile karşınıza çıkıyor. Bunlar:

 • Temel İlk Yardım Eğitimi
 • İlk Yardım Güncelleme Eğitimi
 • İlk Yardım Eğitici Eğitimi

Kare Akademi; bu eğitimlerle hem ilk kez ilk yardımı öğreneceklere hem de daha önce eğitim alıp ilk yardım bilgilerini tazeleyip güncelleyeceklere eğitim veriyor. Ayrıca ilk yardım eğiticisi olmak isteyenlere de kurs hizmeti sunuyor. İlk yardım eğitimi ve iş sağlığı güvenliği kursları hakkında daha detaylı bilgi almak için Kare Akademi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlk Yardım Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

İlk yardım eğitimi sertifikası alabilmeniz için öncelikle Kare Akademi İlk Yardım Kursu’na kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Kare Akademi ilk yardım kursunda, profesyonel eğiticilerle teorik ve uygulamalı bir eğitim alacaksınız. İlk yardım eğitimi ve iş sağlığı eğitimleri sonunda sertifika almanız için sınava girmeniz gerekmektedir.

İlk yardım sınavı, teorik ve uygulama olmak üzere 2 aşamadan oluşur. Katılımcıların sınava katılmak için 2 hakkı bulunmaktadır. Ücretleri Kare Akademi tarafından karşılanan sınavlar hafta sonu, 10 kişilik gruplarla yapılır. Sınavı başarı ile geçen adaylar sertifika almaya hak kazanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir