Anasayfa » İlkyardım Sertifikası Nasıl Alınır?

İlkyardım Sertifikası Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilkyardım sertifikası nasıl alınır? İlkyardım kursu, şüphesiz hayat kurtarmak ve acil müdahaleler için oldukça önemlidir. Yaşamın her anında karşılaşabileceğiniz acil durumlara müdahale edebilmeniz için sertifika programı katılımcısı olmanız ve buradan başarılı olmanız gerekir. Aksi taktirde sertifikasyon sağlanamadığından müdahale etmeniz suç bile olacaktır.

Yaşam içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan ilkyardım sertifikası nasıl alınır aşamasında yapmanız gerekenler belirlidir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış bir kursa katılım göstermelisiniz. Temel İlkyardım Kursu katılımcısı olduktan sonra kurs kapsamında gerçekleşen sınavlardan başarılı olmanız şarttır. İşte, konu hakkında detaylı bilgiler.

İlkyardım Sertifikası Nasıl Alınır?

Genel itibari ile ilkyardım sertifikası nasıl alınır sorusuna cevap vermek katılımcıların ciddi bir yol katetmeye yardımcı olacaktır. İlkyardım sertifikası programları günümüzde farklı kurslar tarafından verilmektedir. Ancak doğru sertifikasyon programı katılımcısı olmanız, her alanda geçerli ilkyardım belgesi elde etmenize yardımcı olacaktır. Ortalama olarak izlemeniz gereken aşamalar şu şekildedir:

1. Aşama: İlkyardım Kursu KaydıSağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kurslara kayıt olarak, eğitim almaya hazır olmalısınız. Kayıtlar belirli dönemlerde açıldığından Kare Akademi İlkyardım Merkezi olarak yapacağımız duyuruları takip edebilirsiniz.
    2. Aşama: İlkyardım Eğitimlerine KatılmaKurs kaydı oluşturulduktan sonra sertifikasyon programı kapsamında eğitimlere katılmalısınız. Eğitimler sağlık ile alakalı olduğundan firmamız tarafından yüz yüze İstanbul ilinde gerçekleşmektedir.
3. Aşama: Sınavlardan Başarılı Olmaİlkyardım sertifikası nasıl alınır kapsamında sınavlar önem arz etmektedir. Sınavlar test (yazılı)  ve uygulamalı olarak gerçekleşir. Sertifikasyon için sınavları başarılı olarak geçmelisiniz.
4. Aşama: İlkyardım Kimliği Almaİlkyardım kursu sonunda sınavdan başarılı olursanız, kimlik almaya hak kazanırsınız. Üç yıl geçerli olan bu kimliği çıkararak olası durumlarda müdahale etme hakkı kazanabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı İlk Yardım Sertifikası Nasıl Alınır?

Kare Akademi İlkyardım Merkezi kapsamında verdiğimiz sertifikalar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmaktadır. Ancak günümüzde farklı ilkyardım kursu eğitimleri altında sertifikalar verilmektedir. Bunlar bakanlık tarafından onaylı olmamasından dolayı bir geçerliliğe sahip olmayacaktır. Her alanda kullanabilir durumda olmanız için bakanlık onaylı ilkyardım sertifikası nasıl alınır konusuna dikkat etmelisiniz.

Akademimiz kapsamında uzman bireyler tarafından ilkyardıma dair detaylı eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlerin sonunda sınavdan da başarılı olursanız, Sağlık Bakanlığı onaylı ilkyardım sertifikası kazanabilirsiniz. Kimliğe benzer kartınızı çıkarttığınızda, bu kimlik ile acil durumlarda müdahale edebilme hakkında sahip olursunuz. Sonuç olarak Sağlık Bakanlığı ilkyardım sertifikası nasıl alınır sorusunun cevabı kursumuzdan geçmektedir.

İlk Yardım Sertifikası Nereden Alınır?

Katılımcılar ilkyardım sertifikası nasıl alınır kadar nereden alındığını merak eder. Bakanlık tarafından onaylanmış olan kurslar kapsamında sertifikalar verilmektedir. Kare Akademi İlkyardım Merkezi olarak bakanlıktan onay almış bir kursuz. Yani, eğitim veren eğitmenlerimiz uzman olmakla birlikte kursun sonunda elde edeceğiniz belgeler de geçerli olmaktadır. Farklı bir kurs arayışına girmeden kısa sürede siz de akademimize ulaşarak kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Sertifikası Ne Kadar Geçerlidir?

Sertifikasyon programı kapsamında eğer ilkyardım kursu sertifikası kazanırsanız, 3 yıl boyunca geçerliliğe sahip olur. İlkyardım sertifikası üç yıl içerisinde güncellenmek zorundadır. Üç yıl içerisinde İlkyardım Güncelleme Eğitimi programımıza kayıt olarak belgenizi yeniletebilirsiniz. Ancak süre üç yılı aşarsa Temel İlkyardım Eğitimi alarak sıfırdan başlamanız gerekecektir.

Kimler İlkyardım Sertifikası Alabilir?

İlkyardım sertifikası nasıl alınır sorusu kadar kimler alabilir noktasında tereddütler yaşanmaktadır. Sertifikasyon programı kapsamında katılımcıların özellikle bir mesleğe ya da duruma sahip olması gerekmez. Her birey gönül rahatlığıyla kurslarımıza katılarak yaşamın her anında kullanması gerekebilecek bu bilgilere erişebilmektedir.

İlkyardım Sertifikası Kurs Detayları Neler?

Kare Akademi İlkyardım Merkezi olarak, katılımcılarımıza sadece ilkyardım sertifikası nasıl alınır, nelere dikkat etmelidir konusunda yardımcı olmuyoruz. İlk defa sertifikasyon programı katılımcısı olanlara ya da kazandığı sertifikayı geliştirmek isteyenlere de imkânlar sunmaya devam ediyoruz. Eğer siz de ilkyardım sertifikası nasıl alınır kapsamında kursumuza kayıt olacaksanız, kurs detaylarımıza göz atmalısınız.

Kurs ÇeşitleriDetaylar
Temel İlkyardım KursuMinimum 5 maksimum 21 kişi ile eğitim,Yüz yüze ilkyardım eğitimi,2 adet sınav giriş hakkı,Konu anlatımlı kitap desteği,Çeşitli eğitim materyalleri,16 saatlik yüz yüze eğitim (toplam 2 gün)
İlkyardım Güncelleme EğitimiMinimum 5 maksimum 21 kişilik kontenjan,Gün içerisinde sadece 8 saat sürer,Sınav girişine gerek yoktur,Temel İlkyardım Kursu sonrası üç yıl içerisinde katılım sağlanması gerekir.
İlkyardım Eğitici Eğitimi5 gün içerisinde 40 saatlik eğitim,7 farklı konu kapsamında detaylı anlatım,Sınav imkânı,Materyal desteği

Yalnız, İlkyardım Eğitici Eğitimi alabilmek için belirli özelliklere sahip olmanız gerekmektedir. Her katılımcı bu eğitime başvuru yapamamaktadır. Kursumuz bünyesinde verdiğimiz bu sertifikasyon programı kapsamında ön lisans ve lisans olacak şekilde sağlık bölümünden mezun olan bireyler katılım gösterebilmektedir.

Bahsedilen bu programa katılabilecek bölümler şu şekildedir:

  • Sağlık Memurları,
  • Radyoterapi teknikeri ve Röntgen teknisyeni,
  • Pedagog, Podolog, Psikolog ya da Loborant,
  • Klinik Psikolog, Odyolog, Optisyen,
  • Hemşire, ebe ve ebe yardımcıları, eczacı, fizyoterapist,
  • Dil konuşma terapisti, diş protez teknikeri, çocuk gelişimci,
  • Biyolog, biyomedikal cihaz teknikeri,
  • ATT mezunları, adli tıp teknisyenleri, anestezi mezunları.

Sonuç olarak sadece temel ilkyardım sertifikası nasıl alınır konusunda değil, sertifika yenileme ve eğitimci olma konusunda da firmamızdan yararlanabilirsiniz. Bize ulaşarak erken kayıt avantajlarından yararlanın.

7/24 Online Başvur
Anasayfa Form

İlkyardım Kursu Ne Kadar Sürer?

Temel İlkyardım Eğitimi kapsamında 2 gün boyunca eğitimler düzenliyoruz. Bu eğitimler iki günde toplam 16 saat olacak şekilde gerçekleşmektedir. 16 saatin sonunda kursumuz tarafından yazılı ve uygulamalı sınavlar yapılmaktadır. Son olarak bu sınavlardan da 40 soruda 85 puan alırsanız, uygulamalı sınavdan da başarılı olursanız sertifika almaya hak kazanırsınız.

Sertifikasyon için Sınavlar Nasıl Gerçekleşir?

Şüphesiz ilkyardım sertifikası nasıl alınır konusunda sınavlar önemlidir. İki yönlü sınav gerçekleşmektedir. İlk sınav çoktan seçmeli olmak üzere 40 sorudan oluşmaktadır. Toplam soru içerisinde 85 puan geçerli olarak sayılır. Bahsedilen bu puana erişebilmek için sadece 6 soruya yanlış cevap verme hakkınız bulunur. Son olarak, uygulamalı sınavda bulunur. Eğitmenlerimiz tarafından sorulan ve uygulanması istenen davranışı sergilerseniz başarılı olabilirsiniz.

Ücretsiz İlk Yardım Sertifikası Nasıl Alınır, Mümkün mü?

Sertifikasyon programı kapsamında gerçekleşen eğitimler ücretsiz olarak sunulmamaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı gerçekleşen bu eğitimler özel kurslar tarafından verilmektedir. Kursların talep edeceği belirli ücretler mevcuttur. Giderleri karşılamak adına ücretler dönem dönem güncellenmektedir.

Kare Akademi İlk Yardım Merkezi Ücretleri Ne Kadar?

Kare Akademi İlkyardım Merkezi olarak sertifikasyon program ücretlerimiz değişiklik göstermektedir. Eğitimler her bütçe tarafından alınabilecek şekilde düzenlenmektedir. Fakat net bir fiyat bilgisi vermek oldukça zordur. Çünkü güncelliğini yitirebilen bir bilgiye sahiptir. Güncel fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sitemize göz atabilir ya da iletişim bilgilerimizden tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Neden Kare Akademi İlk Yardım Merkezi Kapsamında İlkyardım Sertifikası Almalısınız?
Sertifikasyon programı kapsamında Kare Akademi İlkyardım Merkezi olarak oldukça iddialı bir duruşa sahibiz. Öncelikle bakanlık tarafından onaylı olan eğitimlerimiz size her alanda bu belgeyi kullanma imkânı sağlayacaktır. Böylece bakanlık onaylı ilkyardım sertifikası nasıl alınır konusunda zorluk çekmeyeceksiniz. Ancak tek tercih sebebiniz bu olmayacaktır.

Eğitimlerimizin yüz yüze gerçekleşmesi anlık soru ve meraklarınızın giderilmesinde etkili olacaktır. Aynı zamanda uygulamaları daha iyi algılamanızda da avantaj sağladığı görülmektedir. Birebir konuşmalar ve uygulamalar sınavdan başarılı olmanızda da imkân sağlamaktadır.

Sınavlarda iki kere giriş hakkı olması, sadece temel ilkyardım eğitimi olmaması da etkili olan diğer unsurlardan bazılarıdır. Eğer siz de ilkyardım sertifikası nasıl alınır, kayıt nasıl olunur konusunda sorularınıza cevap almak isterseniz bizimle iletişime geçin.

Bize Ulaşın

Blog Sayfa İçi Form
Yorumlar yönetici tarafından devre dışı bırakıldı.